Pomoc pre hendikepované deti

Pomoc pre hendikepované deti

Opäť ďalšia z užitočných a charitatívnych akcií Rotary klubu Poprad v spolupráci s Mgr. Jarmilou Rybárovou a koordinácie rodičov detí pri darovaní svojich 2% z dane a výsledok je dar viac ako 14 tis. EUR.

Pravidelné rehabilitačné cvičenia pre hendikepované deti sú náročnou finančnou položkou pre mnohých rodičov. Sú však dôležitou činnosťou pre skvalitnenie ich života. Toto cvičenie zdravotné poisťovne nepreplácajú a tak rodičia týchto detí sú nútení hľadať pomoc inde. Deti z Popradu donedávna museli spolu so svojimi rodičmi cestovať inde a vyhľadávať takéto špeciálne cvičenia. Bezprostrednú pomoc našli v Poprade, kde sa spojili s Rotary klubom Poprad a v treťom roku spolupráce správnou koordináciou pri odovzdaní 2% z dane najmä rodičov a rodinných príslušníkov sa podarilo vyzbierať finančné prostriedky v celkovej čiastke 14.215,91 €. 

Rotary Club Poprad tieto prostriedky 21.6.2021 odovzdal tímu špecializovaného fyzioterapeutického centra v Poprade, čo umožní cielené fyzioterapeutické cvičenie a to aj špeciálnou Therasuit metódou pre detí s detskou mozgovou obrnou a inak hendikepované deti v objeme ca. 600 hodín. 

Therasuit terapia je komplexná rehabilitačná metóda s vysoko individuálnym prístupom ku každému dieťaťu, ktorá sa úspešne využíva v liečbe pacientov s neurologickými a ortopedickými diagnózami (DMO, vrodené vývojové chyby CNS a pohybového aparátu, rázštepy chrbtice, hydrocefalus, stavy po mozgových príhodách, nádoroch mozgu a iné).

Zdieľať ...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *